Aktualności

Adjuwantowa immunoterapia z pozytywną rekomendacją AOTMiT

Pozytywna rekomendacja Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie oceny atezolizumabu w ramach programu lekowego: „Leczenie chorych na raka płuca (ICD-10: C34) oraz międzybłoniaka opłucnej (ICD-10: C45)”

Rekomendacja została przygotowana w toku wniosku refundacyjnego, który producent leku atezolizumab skierował do Ministerstwa Zdrowia.

Produkt leczniczy atezolizumab jest aktualnie finansowany w programie lekowym B.6 „Leczenie chorych na raka płuca (ICD-10: C34) oraz międzybłoniaka opłucnej (ICD-10: C45)” w trzech innych wskazaniach. Pierwsza linia leczenia chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (rak płaskonabłonkowy lub niepłaskonabłonkowy) z ekspresją PD-L1 ≥ 50%, bez mutacji w genie EGFR oraz rearanżacji genów ALK i ROS1, stopień zaawansowania klinicznego IV lub III z brakiem możliwości przeprowadzenia leczenia radykalnego (radiochemioterapia, radioterapia, chirurgia); pierwsza linia leczenia chorych na drobnokomórkowego raka płuca (w skojarzeniu z karboplatyną oraz etopozydem w fazie indukcji); kolejne linie leczenia we wszystkich typach niedrobnokomórkowego raka płuca (chorzy, u których nie była wcześniej stosowana immunoterapia lub immunochemioterapia, bez mutacji w genie EGFR oraz rearanżacji genów ALK i ROS1, stopień zaawansowania klinicznego IV lub III z brakiem możliwości przeprowadzenia leczenia radykalnego (radiochemioterapia, radioterapia, chirurgia).

Gdyby następstwem pozytywnej rekomendacji AOTMiT, którą znajduje się pod tym linkiem – byłaby to czwarta refundacja dla tego leku w tym wskazaniu.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Płuca i klatka piersiowa

Rak płuca – innowacyjna diagnostyka i leczenie skojarzone, to przełomy.

Rak piersi

Czy lipiec przyniesie zmiany w leczeniu raka piersi?

Aktualności

BRCA – mniej badań niż powinno być. Dlaczego?

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.