Aktualności

Fundusz medyczny wesprze szpitale onkologiczne

Premier wraz z Ministrem Zdrowia ogłasili konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych z Funduszu Medycznego kwotą 2,5 mld zł. Placówki mogą starać się o środki na budowę, przebudowę i modernizację budynków oraz doposażenie w sprzęt.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki,  Szefowa Kancelarii Prezydenta RP minister Grażyna Ignaczak-Bandych  i Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosili konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych. Propozycje projektów strategicznych można składać od 6 marca 2023 r.

Walka z rakiem musi wiązać się z działaniami systemowymi – podkreśił premier Mateusz Morawiecki. – Do 2030 r. na onkologię, w różnych programach, trafi co najmniej 10 mld zł. To rewolucja w leczeniu nowotworów. Wdrażamy najnowsze procedury, inwestujemy w oddziały i leki, bo dobro pacjenta jest najważniejsze.

Dzięki dofinasowaniu przez Fundusz Medyczny projektów dla szpitali onkologicznych przyspieszymy diagnozę i leczenie pacjentów.

Ogłaszamy dziś konkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego, który powstał z inicjatywy Prezydenta  Andrzeja Dudy – wskazała minister Grażyna Ignaczak-Bandych.

Duże pieniądze w puli Funduszu Medycznego

Łączna kwota dofinansowania z Funduszu Medycznego dla szpitali onkologicznych wynosi 2,5 mld zł. Minimalna wartość projektu strategicznego zgłoszonego do konkursu to 50 mln zł. Szpitale mogą ubiegać się maksymalnie o 300 mln zł dotacji celowej. Nabór projektów potrwa do 5 maja 2023 r.

Kompleksowe leczenie nowotworów prowadzi w Polsce ok. 40 placówek. W konkursie wyłonimy kilkanaście najlepszych projektów. Nie wykluczamy jednak zwiększenia puli środków – zapowiedział minister Adam Niedzielski

Jak podkreślali obecni podczas konferencji prof. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz prof. Krzysztof Składowski, dyrektor oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Gliwicach, dofinansowanie poprawi dostęp do nowoczesnej diagnostyki i terapii.

Zmieniamy organizację leczenia onkologicznego. Jeden ośrodek przeprowadzi pacjenta przez cały proces – od diagnostyki, przez leczenie, po rehabilitację. Perspektywa pacjenta musi być najważniejsza – podkreśla minister zdrowia.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać wyłacznie w formie elektronicznej.

Propozycja projektu powinna zawierać m.in. opis inwestycji, kosztorys i harmonogram realizacji. Dodatkowo musi także zawierać potwierdzenie spełnienia kryteriów oceny określonych w dokumentacji konkursowej.

Informacji na temat konkursu udzielają pracownicy Ministerstwa Zdrowia. Można napisać na adres: FM.infrastruktura.strategiczna@mz.gov.pl albo zadzwonić pod numery telefonu: 882 359 163, 734 829 962, 734 829 358.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Doniesienia naukowe

ESMO23 w Madrycie – dzień pierwszy Kongresu

Płuca i klatka piersiowa

Immunoterapia – przełom w leczeniu nowotworów. Czy jest standardem opieki?

Przewód pokarmowy

Najnowsze doniesienia z ASCO GI23 omawia prof. Barbara Radecka

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.