Płuca i klatka piersiowa

Kolejna immunoterapia w NDRP PD-L1 ≥1% w Europie

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków (EMA) pozytywnie zaopiniował zmianę warunków pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego cemiplimab.

Tym samym, EMA zaleca rozszerzenie wskazań dla cemiplimabu o nowe wskazanie:
Niedrobnokomórkowy rak płuca (NDRP)
Cemiplimab w skojarzeniu z chemioterapią opartą na pochodnych platyny może być stosowany w leczeniu pierwszej linii u dorosłych pacjentów z NDRP z ekspresją PD-L1 ≥1%, bez mutacji w genie EGFR oraz aberracji ALK lub ROS1, u których występuje:
– miejscowo zaawansowany NDRP i którzy nie kwalifikują się do radykalnej chemioradioterapii lub
– przerzutowy NDRP

Dotychczasowymi wskazaniami do stosowania cemipilimabu były:
Rak kolczystokomórkowy (płaskonabłonkowy) skóry
Cemiplimab w monoterapii jest wskazany do stosowania w leczeniu dorosłych pacjentów z przerzutowym lub miejscowo zaawansowanym rakiem kolczystokomórkowym (płaskonabłonkowym) skóry (mCSCC – metastasic cutaneous squamous cell carcinoma lub laCSCC – locally advanced cutaneous squamous cell carcinoma), którzy nie kwalifikują się do radykalnego leczenia chirurgicznego lub radykalnej radioterapii.

Rak podstawnokomórkowy skóry
W monoterapii cemiplimab jest wskazany do stosowania w leczeniu dorosłych pacjentów z miejscowo zaawansowanym rakiem lub z przerzutowym rakiem podstawnokomórkowym skóry (laBCC – locally advanced basal cell carcinoma lub mBCC – metastatic basal cell carcinoma), u których stwierdzono progresję choroby lub którzy wykazują nietolerancję na inhibitor szlaku Hedgehog (HHI – hedgehog pathway inhibitor).

Rak szyjki macicy
W monoterapii cemiplimab jest wskazany do stosowania w leczeniu dorosłych pacjentek z nawrotowym lub przerzutowym rakiem szyjki macicy i progresją choroby w trakcie lub po chemioterapii opartej na związkach platyny.


Niedrobnokomórkowy rak płuca
W monoterapii cemiplimab jest wskazany do stosowania jako terapia pierwszego rzutu w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NSCLC – non-small cell lung cancer) z ekspresją PD-L1 (w ≥50% komórek guza), bez EGFR, aberracji ALK lub ROS1, u których występuje:
• miejscowo zaawansowany NDRP i którzy nie kwalifikują się do radykalnej chemioradioterapii lub
• przerzutowy NDRP.

W skojarzeniu z chemioterapią opartą na pochodnych platyny jest wskazany w leczeniu pierwszego rzutu dorosłych pacjentów z NDRP z ekspresją PD-L1 (w ≥1% komórek nowotworowych), bez mutacji w genie EGFR oraz aberracji ALK lub ROS1, u których występuje:
• miejscowo zaawansowany NDRP i którzy nie kwalifikują się do radykalnej chemioradioterapii lub
• przerzutowy NDRP

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Płuca i klatka piersiowa

NDRP z przerzutami, zależny od onkogenu – nowe wytyczne ESMO

Aktualności

Organizacje pacjentów onkologicznych apelują do Przewodniczącej Komisji Europejskiej w sprawie KPO

Aktualności

„WIZYTA JELITA” na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.