Aktualności

Profesor Adam Maciejczyk szefem Zespołu do spraw wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej

Zespół z prof. Adamem Maciejczykiem na czele powołany w Ministerstwie Zdrowia ma liczyć 11 osób. Głównie z urzędników związanych z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, Centrum e-Zdrowia oraz Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Szef zespołu

Pracami zespołu pokieruje dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu dr hab. n. med. Adam Maciejczyk. Zadaniem zespołu jest wdrożenie KSO do 31 lipca 2023 r.

Zadania zespołu

Do zadań zespołu należy opracowanie modelu finansowania świadczeń opieki onkologicznej realizowanych przez podmioty wykonujące działalność leczniczą. Wskazanie mierników i wskaźników oceny jakości opieki onkologicznej oraz ustalenie harmonogramu ich wprowadzania do systemu informatycznego Krajowej Sieci Onkologicznej. To także będą zadania zespołu

W rozporządzeniu zapisano również standaryzacje danych sprawozdawczych i rozliczeniowych dotyczących opieki onkologicznej w KSO, aktualizację produktów rozliczeniowych poświęconych szybkiej diagnostyce i terapii onkologicznej, określenie zasad rozliczania świadczeń opieki onkologicznej.

Zespół ma za zadanie również opracowanie modelu przepływu informacji w ramach KSO oraz opracowanie zmian w zakresie pakietu onkologicznego, w tym zasad funkcjonowania karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, a także wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

Do kiedy pracować ma zespół?

Prace zespołu muszą zakończyć się do 31 lipca 2023 r.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Przewód pokarmowy

Niwolumabu refundowany w terapii zaawansowanego raka przełyku i żołądka? AOTMiT  jest za!

Aktualności

ESMO Breast23 dzień drugi i polskie akcenty

Aktualności

Szpitale w sieci onkologicznej z koordynatorami

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.