Przewód pokarmowy

Atezolizumab w połączeniu z bewacyzumabem pierwszą kombinacją leków zmniejszająca ryzyko nawrotu choroby u osób z rakiem wątroby.

Firma Roche ogłosiła dzisiaj, że badanie fazy III IMbrave050 (atezolizumab plus bewacyzumab) osiągnęło pierwszorzędowy punkt końcowy przeżycia wolnego od nawrotów choroby (RFS) we wcześniej określonej analizie pośredniej.

Pierwsza adjuwantowa kombinacja leków w HCC

Badanie IMbrave050 ocenia atezolizumab w połączeniu z bewacyzumabem jako leczenie uzupełniające po operacji u osób z wczesnym stadium raka wątrobowokomórkowego (HCC) z wysokim ryzykiem nawrotu choroby. Terapia skojarzona wykazała statystycznie istotną poprawę RFS w populacji pacjentów z HCC, którzy mieli zwiększone ryzyko nawrotu po resekcji lub ablacji z zamiarem wyleczenia, w porównaniu z aktywnym nadzorem.

IMbrave050 to pierwsze badanie fazy III, które wykazało, że skojarzona immunoterapia przeciwnowotworowa zmniejsza ryzyko nawrotu choroby u osób z tym typem HCC – powiedział Levi Garraway, dyrektor medyczny i szef globalnego rozwoju produktów w Genentech

Wraz ze wzrostem zachorowalności na raka wątroby i śmiertelnością na całym świecie pilnie potrzebne są skuteczne metody leczenia. Roche współpracuje ze społecznością onkologów i wykorzystuje swoje możliwości badawcze do opracowywania rozwiązań dla pacjentów, które zaspokajają niezaspokojone potrzeby na każdym etapie raka wątroby.

Badanie IMbrave050

IMbrave050 to wieloośrodkowe, otwarte, randomizowane badanie fazy III, oceniające skuteczność i bezpieczeństwo adjuwantowego leczenia terapią złożoną atezolizumab plus bewacyzumab, w porównaniu z aktywnym nadzorem, u osób z HCC z wysokim ryzykiem nawrotu po resekcji chirurgicznej lub ablacji z zamiarem wyleczenia. W badaniu zrandomizowano 662 osoby w stosunku 1:1 do grupy otrzymującej atezolizumab (1200 mg co trzy tygodnie) plus bewacyzumab (15 mg/kg co trzy tygodnie) przez maksymalnie 12 miesięcy porównując pacjentów bez interwencji z aktywnym nadzorem. Pierwszorzędowym punktem końcowym jest niezależny przegląd RFS oceniany przez placówkę. Kluczowe drugorzędowe punkty końcowe obejmują całkowity czas przeżycia (OS), RFS określony przez badacza i RFS u pacjentów z chorobą PD-L1-dodatnią.

Jakie dalsze kroki?

Dane dotyczące przeżycia całkowitego były niedojrzałe w trakcie analizy pośredniej, a obserwacja będzie kontynuowana do następnej analizy. Bezpieczeństwo stosowania terapii złożonej było zgodne ze znanym profilem bezpieczeństwa każdego środka terapeutycznego oraz z chorobą podstawową. Wyniki badania IMbrave050 zostaną omówione z organami ds. zdrowia, w tym z amerykańską FDA oraz Europejską Agencją Leków (EMA) oraz zostaną zaprezentowane na zbliżającym się spotkaniu ASCO GI 2023

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Przewód pokarmowy

Rak dróg żółciowych o tym warto wiedzieć!

Aktualności

Krajowa Sieć Onkologiczna podpisana, zmiany w onkologii ruszyły!

Aktualności

Świętokrzyskie Centrum Onkologii z pomocą AI przyśpieszy diagnostykę

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.