MSD Polska otrzymało od Ministra Rozwoju i Technologii po raz trzeci z rzędu status centrum badawczo-rozwojowego. Jest to efekt wieloletniego zaangażowania firmy w prace badawcze prowadzone w Polsce.
Zaangażowanie MSD Polska w prowadzone w kraju badania naukowe zostało wyróżnione przez ministra właściwego do spraw gospodarki nadaniem statusu centrum badawczo-rozwojowego po raz pierwszy w 2021 roku. Został on utrzymany przez firmę w 2022 roku, a obecnie, po przeprowadzeniu analizy działalności firmy, Minister Rozwoju i Technologii zadecydował o utrzymaniu statusu przez MSD Polska na kolejny rok. Jest to sukces całej firmy i docenienie wysiłków jej pracowników.
Staramy się dostarczać sektorowi ochrony zdrowia innowacje i rozwiązania przyszłości. Utrzymanie przez MSD Polska statusu centrum badawczo-rozwojowego to efekt naszego wieloletniego zaangażowania w prace badawcze prowadzone w Polsce, czego skutkiem jest zwiększanie dostępu do naszych przełomowych leków i szczepionek, budowanie bardziej odpornego systemu opieki zdrowotnej dla polskich pacjentów oraz wzmocnienie gospodarki. Wymierne wsparcie państwa, takie jak ulgi podatkowe związane ze statusem centrum badawczo-rozwojowego, pozwala nam wypełniać naszą misję i jeszcze skuteczniej rozwijać innowacyjne terapie poprzez kolejne inwestycje i silniejszą obecność w Polsce – powiedział Justin Gandy, dyrektor zarządzający MSD Polska.
Status centrum badawczo-rozwojowego przyznawany jest innowacyjnym przedsiębiorstwom, które dzięki prowadzonym w Polsce pracom badawczym stanowią istotne wsparcie naukowe oraz techniczne dla swoich branż i specjalizacji. Podmioty, którym minister właściwy do spraw gospodarki przyznał taki status, mogą liczyć na ulgi podatkowe.
MSD Polska badania kliniczne w onkologii
MSD Polska jest jednym z największych podmiotów prowadzących badania kliniczne w Polsce. Obecnie firma prowadzi ponad 120 badań klinicznych, w których udział bierze ponad 3 600 pacjentów. Nakłady MSD Polska na działalność badawczo-rozwojową w 2022 roku wyniosły 156 milionów złotych.
Polska dla MSD jest jednym z najważniejszych krajów pod względem badań klinicznych, gdzie nasz znakomity i zaangażowany zespół Global Clinical Trial Operations współpracuje z 490 ośrodkami badawczymi. Polska jest ważnym ogniwem w naszym procesie badawczo-rozwojowym, w szczególności w onkologii (nowotwory płuc, piersi, żołądka, nerek i uroginekologii), hematoonkologii, chorobach układu sercowo-naczyniowego, leczeniu przeciwwirusowym (HIV, CMV), immunologii i neuroscience. W ostatnich latach zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w badania kliniczne w Polsce i naszym celem jest utrzymanie tego trendu. W Warszawie działa również drugie co do wielkości na świecie Centrum Zarządzania Danymi MSD z zespołem Global Data Operations – dodał Thomas Johansson, dyrektor działu badań klinicznych dla regionu CEE.
Wyróżniona firma jest producentem pembrolizumabu, immunoterapii z licznymi wskazaniami w onkologii.

źródło: mat. prasowe MSD