Aktualności

MSD Polska ze statusem centrum badawczo-rozwojowego po raz kolejny

MSD Polska otrzymało od Ministra Rozwoju i Technologii po raz trzeci z rzędu status centrum badawczo-rozwojowego. Jest to efekt wieloletniego zaangażowania firmy w prace badawcze prowadzone w Polsce.

Zaangażowanie MSD Polska w prowadzone w kraju badania naukowe zostało wyróżnione przez ministra właściwego do spraw gospodarki nadaniem statusu centrum badawczo-rozwojowego po raz pierwszy w 2021 roku. Został on utrzymany przez firmę w 2022 roku, a obecnie, po przeprowadzeniu analizy działalności firmy, Minister Rozwoju i Technologii zadecydował o utrzymaniu statusu przez MSD Polska na kolejny rok. Jest to sukces całej firmy i docenienie wysiłków jej pracowników.

Staramy się dostarczać sektorowi ochrony zdrowia innowacje i rozwiązania przyszłości. Utrzymanie przez MSD Polska statusu centrum badawczo-rozwojowego to efekt naszego wieloletniego zaangażowania w prace badawcze prowadzone w Polsce, czego skutkiem jest zwiększanie dostępu do naszych przełomowych leków i szczepionek, budowanie bardziej odpornego systemu opieki zdrowotnej dla polskich pacjentów oraz wzmocnienie gospodarki. Wymierne wsparcie państwa, takie jak ulgi podatkowe związane ze statusem centrum badawczo-rozwojowego, pozwala nam wypełniać naszą misję i jeszcze skuteczniej rozwijać innowacyjne terapie poprzez kolejne inwestycje i silniejszą obecność w Polscepowiedział Justin Gandy, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Status centrum badawczo-rozwojowego przyznawany jest innowacyjnym przedsiębiorstwom, które dzięki prowadzonym w Polsce pracom badawczym stanowią istotne wsparcie naukowe oraz techniczne dla swoich branż i specjalizacji. Podmioty, którym minister właściwy do spraw gospodarki przyznał taki status, mogą liczyć na ulgi podatkowe.

MSD Polska badania kliniczne w onkologii

MSD Polska jest jednym z największych podmiotów prowadzących badania kliniczne w Polsce. Obecnie firma prowadzi ponad 120 badań klinicznych, w których udział bierze ponad 3 600 pacjentów. Nakłady MSD Polska na działalność badawczo-rozwojową w 2022 roku wyniosły 156 milionów złotych.

Polska dla MSD jest jednym z najważniejszych krajów pod względem badań klinicznych, gdzie nasz znakomity i zaangażowany zespół Global Clinical Trial Operations współpracuje z 490 ośrodkami badawczymi. Polska jest ważnym ogniwem w naszym procesie badawczo-rozwojowym, w szczególności w onkologii (nowotwory płuc, piersi, żołądka, nerek i uroginekologii), hematoonkologii, chorobach układu sercowo-naczyniowego, leczeniu przeciwwirusowym (HIV, CMV), immunologii i neuroscience. W ostatnich latach zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w badania kliniczne w Polsce i naszym celem jest utrzymanie tego trendu. W Warszawie działa również drugie co do wielkości na świecie Centrum Zarządzania Danymi MSD z zespołem Global Data Operationsdodał Thomas Johansson, dyrektor działu badań klinicznych dla regionu CEE.

Wyróżniona firma jest producentem pembrolizumabu, immunoterapii z licznymi wskazaniami w onkologii.

źródło: mat. prasowe MSD

FDA zatwierdza trastuzumab derukstekan w leczeniu HER2+ nowotworów

Wiedza Polaków na temat badań profilaktycznych potrzebna od zaraz

Blisko 1/3 leków na raka jest w Polsce bez refundacji. Dlaczego?

Radioterapia potrzebuje strategii rozwoju w Polsce!

Szybki rezonans? Nie! A opis? Też nie!

Nikt nie dodał jeszcze komentarza

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z wpisami!

Zapisując się do newslettera, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej od Multi Ch Sp. z o.o..

Proponowane wpisy

Przewód pokarmowy

Immunoterapia szansą dla pacjentów z rakiem jelita grubego.

Hematoonkologia

Nowotwory Krwi – Dążenie do personalizowanej terapii i lepszych wyników.

Przewód pokarmowy

Nowe możliwości leczenia raka dróg żółciowych – szansą dla pacjentów!

Kontakt

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@onkonews.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Wysyłając wiadomość, oświadczasz, że przeczytałaś/eś i zrozumiałaś/eś informacje dotyczące korzystania z danych osobowych, zawarte w Polityce Prywatności.

Dodawanie komentarza

Twój komentarz zostanie wyświetlony na stronie po jego zatwierdzeniu.

content *

Zapisano do newslettera

Dziękujemy za zapis do newsletteru. Mamy nadzieję, że nasze wiadomości będą dla Ciebie interesujące i przydatne.

Wiadomość została wysłana

Twoja wiadomość została wysłana poprawnie. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na wskazany adres e-mail.